Sīkdatņu politika

SIA "Aptiekas produkcija" (turpmāk - AP) sīkdatņu izmantošanas noteikumos norādīti sīkdatņu (jeb angļu valodā “cookies”) lietošanas nolūki, kā arī apmeklētāja tiesības mainīt un izvēlēties sīkdatņu lietošanu atbilstoši savām vajadzībām un interesēm. Gadījumos, ja notiek ievākto personas datu apstrāde, AP ieņem pārziņa lomu. Plašāka informācija par AP lomu personas datu apstrādes jautājumos pieejama Personas datu apstrādes paziņojums.

Kas ir sīkdatne?

Sīkdatne ir neliela teksta datne, kuru izmanto Jūsu elektroniskā ierīce (dators, mobilais tālrunis vai cita ierīce), kas tiek nosūtīta uz Jūsu iekārtu tīmekļa vietnes apmeklēšanas laikā un ko tīmekļa vietne saglabā Jūsu ierīcē, kad Jūs atverat vietni. Katrā turpmākajā apmeklējuma reizē sīkdatnes tiek nosūtītas atpakaļ uz izcelsmes mājaslapu vai uz citu mājaslapu, kas atpazīst šo sīkdatni. Sīkdatnes darbojas kā konkrētas mājaslapas atmiņa, ļaujot šai lapai atcerēties Jūsu ierīci nākamajās apmeklējuma reizēs, tai skaitā sīkdatnes var atcerēties Jūsu iestatījumus vai uzlabot lietošanas pieredzi.

AP tīmekļa vietnēs izmantojamās sīkdatnes.

Sesijas jeb īslaicīgās sīkdatnes. Tās tiek saglabātas ierīces atmiņā un pastāv tikai līdz brīdim, kad tiek aizvērta ierīces interneta pārlūkprogramma, t. i., pārtraukta interneta lietošana (sīkdatnes tiek izdzēstas). Šīs sīkdatnes palīdz AP tīmekļa vietnēm identificēt, kā attiecīgās ierīces lietotājs pārvietojas no lapas uz lapu, iegaumējot iepriekšējā lapā veiktās darbības, kā arī nodrošināt mājaslapas drošību un pamata funkcionalitāti. Sesijas sīkdatnes netiek saglabātas ierīces cietajā diskā, kā arī tās neievāc informāciju no ierīces. Sesijas sīkdatņu lietošana tiek pārtraukta ierīces interneta pārlūkprogrammas sesijas beigās, kā arī gadījumā, ja sesija noteiktā laika periodā nav bijusi aktīva.

Pastāvīgās sīkdatnes. Tās tiek saglabātas ierīces cietajā diskā un netiek dzēstas, kad tiek aizvērta ierīces interneta pārlūkprogramma. Pastāvīgās sīkdatnes identificē Jūs kā mūsu mājaslapas lietotāju un vēlāk, atgriežoties mājaslapā, palīdz atcerēties informāciju par Jums un par darbībām, kuras iepriekš esat veicis mājaslapā. Sīkdatnes tiek saglabātas ierīcē konkrētu laika periodu, atkarībā no sīkdatnes veida. Šī veida sīkdatnes tiek izmantotas, piemēram, lai analizētu mājaslapas lietotāju skaitu, vidējo laiku, kas pavadīts attiecīgajā mājaslapas sadaļā, kā arī to, kā esat nokļuvis mājaslapā un kā tā tiek lietota. Analizējot iegūtos datus, iespējams veikt uzlabojumus mājaslapas darbībā.

AP tīmekļa vietnēs izmantotās sīkdatnes var iedalīt 3 kategorijās:

Nepieciešamās (funkcionālās) sīkdatnes - ir būtiskas, lai Jūs varētu izmantot mūsu tīmekļa vietnēs sniegtās iespējas, identificēties, piekļūt vietnei droši; tās ļauj AP mājaslapai atcerēties Jūsu veiktās izvēles, šādi uzlabojot un personalizējot tīmekļa vietni, kā arī nodrošināt tīmekļa vietnes pamatfunkcijas. Šīs sīkdatnes neizseko Jūsu pārlūkošanas darbības citās vietnēs un neapkopo informāciju par Jums. Jāņem vērā, ja, izmantojot pārlūkprogrammu izvēlēsieties nepieciešamās sīkdatnes atspējot, tad tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi.

Statistikas sīkdatnes - apkopo informāciju par to, kā tu izmanto vietni, piemēram, kuras lapas esi apmeklējis, cik ātri lapas tika ielādētas, uz kurām saitēm esi noklikšķinājis un vai saites ved uz funkcionējošu lapu (t. sk. palīdz atšķirt lietotājus). Šī informācija netiek izmantota, Jūsu identificēšanai. Apkopotā informācija ir anonimizēta.

Atsevišķos gadījumos dažas analītiskās sīkdatnes atbilstoši mūsu norādījumiem un saskaņā ar norādītajiem mērķiem pārvalda trešās personas, piemēram, Google Inc. izveidotās Google Analytics sīkdatnes. Plašāk par Google Analytics pakalpojuma sniegšanas noteikumiem var iepazīties mājaslapā https://www.google.com/analytics/terms/us.html.

Mārketinga sīkdatnes - apkopo informāciju par tīmekļa vietnes lietotāja paradumiem un izveido lietotāja profilu. Šīs sīkdatnes tiek izmantotas, lai piedāvātu Jūsu interesēm atbilstošākas reklāmas un analizētu datu plūsmu, kā arī satur sociālo mediju sīkdatnes, kas ļauj dalīties ar saturu sociālajos tīklos. AP izmanto trešo personu, piemēram, Google, Facebook, LinkedIn sīkdatnes, lai veidotu reklāmas un optimizētu mārketinga komunikāciju. Trešo personu reklāmdevēji izmanto Jūsu ierīcē saglabātās sīkdatnes, lai novērtētu reklāmas efektivitāti un personalizētu Jums attēlotās reklāmas saturu. Informācija, ko ievāc trešo personu reklāmdevēji, var ietvert tādus datus kā, piemēram, ģeogrāfiskā novietojuma dati (izriet no IP adreses).

Kāda veida sīkdatnes, uz kāda pamata, kādiem nolūkiem izmantojam un cik ilgi tās glabājam?

Mēs izmantojam nepieciešamās (funkcionālās) sīkdatnes, pamatojoties uz AP likumīgajām (leģitīmajām) interesēm, bet statistikas un mārketinga sīkdatnes, pamatojoties uz Jūsu sniegto piekrišanu.

Ja nav noteikts citādi, sīkdatnes tiek glabātas, kamēr tiek izpildīta darbība, kādam nolūkam tās tiek vāktas, un pēc tam tās tiek dzēstas. Sīkdatņu glabāšanas jeb to darbības termiņš detalizēti norādīts pie katras sīkdatnes apraksta, kas pieejams informatīvajā paziņojumā par tīmekļa vietnē izmantotajām sīkdatnēm.

Sīkdatņu saglabāšana, ierobežošana un atspējošana.

Apmeklējot tīmekļa vietni, tiek attēlots paziņojums ar informāciju par to, ka tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Ievietojot vai vēlāk izņemot pie noteiktas sīkdatņu grupas atzīmi, apmeklētājs var saglabāt vai atspējot savu piekrišanu noteikta veida sīkdatņu izmantošanai. Apmeklētājs jebkurā brīdī var mainīt savu izvēli vai ierobežot sīkdatņu izmantošanu tīmekļa vietnes kājenē, aktivizējot saiti “Sīkdatņu iestatījumi”. Nospiežot “Apstiprināt visas/Apstiprināt atzīmētās”, apmeklētājs apstiprina, ka ir iepazinies ar Sīkdatņu izmantošanas noteikumiem, t.sk. informāciju par sīkdatnēm (to izmantošanas veidiem, izmantošanas mērķiem, trešo personu iesaistīšanu utt.), kā arī piekritis konkrētiem sīkdatņu izmantošanas iestatījumiem.

Informējam, ka ikvienas tīmekļa pārlūkprogrammas drošības iestatījumos iespējama sīkdatņu ierobežošana, bloķēšana un dzēšana, piemēram, iestatījumos ir iespējams atzīmēt "Nekad nepieņemt sīkdatnes". Apmeklētājs sava pārlūka iestatījumus var arī mainīt tā, lai katru reizi, kad tiek aizvērts pārlūks, tiktu dzēstas saglabātās sīkdatnes. Atslēdzot sīkdatņu ievākšanu pārlūkā, apmeklētājs var pārtraukt informācijas iegūšanu un izmantošanu. Izmaiņas iestatījumos jāveic katrai pārlūkprogrammai atsevišķi. Tomēr ierīces lietotājam jāņem vērā – ja izvēlēsies atspējot nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi.


Kontaktinformācija jautājumos, kas saistīta ar sīkdatņu izmantošanu:

Tālrunis: +371 67 185 385
E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.